KAMĪNKRĀSNIS UN PLĪTIS PAR SILTĀM CENĀM

Tuvojoties gada aukstajiem mēnešiem, viennozīmīgi kļūst aktuāls jautājums par telpu apsildi un apkuri. Tiem, kuri dzīvo daudzdzīvokļu mājās, šāda problēma nav- namu apsaimniekotājs pieslēdz apkuri, sākoties drēgnam laikam, un pavasarī to atkal atslēdz. Bet, kāda veida alternatīvas eksistē parastajām mūrētām krāsnīm un pilsētas apkures sistēmai privātmāju iedzīvotājiem? Jebkurā būvētā namā, pat tad, ja sākotnēji tam nav domāta apkure ar krāsni vai kamīnu, mājas pašā vidū, visbiežāk, tiek ieprojektēts dūmvads, pat tad, ja tam it kā nav reāla pielietojuma. Tas izbūvēts mājas vidū, lai apsildes iekārtas būtu viegli pievienojamas no jebkuras telpas mājā.

KAMĪNKRĀSNS VAI PLĪTS? KĀ IZVĒLĒTIES?

Pastāv vairāki telpu apsildes varianti. Ja dzīvojot privātmājā, un negribat izmantot elektrisko telpu apsildīšanu, tad eksistē variants ierīkot šeit krāsniņu, kamīnu, plīti, granulu katlu un vairākus citus telpu apkures veidus. Istabas stūrī sprakšķoša malkas krāsns vai kamīns, allaž telpai ir piedevis īpašu atmosfēru un omulību, papildus arī apsildot telpu. Krāsnis un arī kamīnkrāsnis katra tiek veidota tā, lai ne tikai pildītu savu funkciju, bet arī dizains iekļautos mājas interjerā. Tās ir askētiskas un arī nemanāmas, taču tajā pat laikā lomu pildošas. Stūra kamīnkrāsnis ir atsevišķa tehnikas grupa, kas ir mūsdienīgs risinājums tradicionālai vērtībai. Kamīnkrāsnīm ir lielas durvis un tajā sprakšķošās liesmas, kas ir mājīguma rādītājs, būtu redzamas no jebkuras vietas telpā. Universāliem un arī praktiskiem cilvēkiem noderīgi un arī interesanti liksies kamīnkrāsns un cepeškrāsns apvienojums. Neviena maltīte negaršo tā, kā gatavota krāsniņā, kas tiek kurināta ar malku. Lūk, dzīvojot arī 21. gadsimtā ir iespējams panākt šādu vietējo eksotiku savās mājās, ierīkojot kamīnkrāsni ar cepeškrāsni. Ja Jūsu īpašumā ir arī pirts, tad visādā ziņā jāpievērš liela uzmanība tam, kā pirts telpa tiks piesildīta. Klientiem tiek piedāvāti vairāki veidi – gan mazākas krāsnis, kas piesilda saunas telpu, gan tādas, kas pilda dubultu lomu, piesildot ne vien pašu pirti, bet arī priekštelpu, kurā pirms un pēc pirts rituāla ir patīkami uzkavēties jaukā kompānijā. Loģiski, arī pirts krāsnīm tiek nodrošināts lieliskais un arī askētiskais skandināvu dizains.

Attiecīgu apkures iekārtu savas mājas vai citu telpu apsildei, iegūt noteikti nav problēma, un nevajag aizmirst, ka gada aukstajā laikā nekas tā neienes mājās un sirdīs siltumu, kā sprakšķoša krāsniņa vai kamīns!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.